Winnica ChronówChronów

Chronów 209 32-720 Nowy Wiśnicz

+48 691 974 741

http://winnicachronow.pl

Tam, gdzie początek bierze Beskid Wyspowy, na granicy Krajobrazowego Parku Wiśnicko – Lipnickiego, w malowniczo usytuowanej, niewielkiej wsi Chronów, z dala od wielkomiejskiego zgiełku zrodził się interesujący winiarski projekt – blisko hektarowa winnica.

Winnica i gospodarstwo enoturystyczne w Chronowie powstało wiosną 2012 roku. Na łagodnym, południowo – zachodnim stoku, na wysokości około 280 m n. p. m. rośnie obecnie 2,5 tys. winorośli w 17-stu odmianach. Seyval Blanc, Solaris, Hibernal i Jutrzenka, to tylko niektóre spośród naszych winnych szczepów, które dają obiecujące, białe wino. Spośród odmian czerwonych, spore nadzieje wiążemy z doskonale znoszącymi specyficzne, polskie warunki szczepami Rondo, Regent, Maréchal Foch i Léon Millot.

Mnogość odmian pozwoli nam tworzyć wina o różnorodnym charakterze, odpowiadające gustom gości odwiedzających gospodarstwo o profilu enoturystycznym. Turystyka enologiczna jest jedną z ciekawszych form promowania polskiego wina i poznawania kultury winiarskiej. W ramach swojej działalności Winnica Chronów oferuje Państwu interesujący zakres usług enoturystycznych.

Szczegółowa oferta na stronie internetowej.