Wiśnicki Klub Sportowy Szreniawa Nowy Wiśnicz

Wiśnicki Klub Sportowy Szreniawa Nowy Wiśnicz funkcjonuje od 17 marca 2015r. Zajmuje się prowadzeniem zajęć sportowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych z gminy Nowy Wiśnicz. Do roku 2017, WKS Szreniawa był klubem jednosekcyjnym, prowadzącym zajęcia dla kobiet i mężczyzn z piłki nożnej. Od trzech lat klub jest stowarzyszeniem wielosekcyjnym, ponieważ posiada w swych szeregach sekcję lekkoatletyczną.

W ramach działalności klubu w 2020 roku funkcjonowało sześć zespołów piłkarskich oraz sekcja lekkoatletyczna.  Wśród zespołów piłkarskich są: seniorzy, juniorzy młodsi, trampkarze, młodziki (dwie drużyny) oraz drużyna kobiet.

W rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 drużyny młodzieżowe występowały na poziomie tarnowskiej ligi okręgowej, a męski zespół seniorski w bocheńsko-brzeskiej lidze okręgowej. Zespół kobiet występował w rozgrywkach małopolskiej V ligi. Zawodnicy Sekcji Lekkoatletycznej uczestniczyli w  Mistrzostwach Polski,  European Athletics Champion w Brnie, Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Krakowie, zawodach ogólnopolskich Nestle Cup w Warszawie, Halowych Mistrzostwach Lekkoatletyka Dla Każdego oraz lokalnych imprezach biegowych w Tarnowie, Wieliczce.

 

Strona klubu: http://wksszreniawa.pl/liga

Strona na facebooku: https://www.facebook.com/WKS-Szreniawa-Nowy-Wi%C5%9Bnicz-813851152037041/