Profil zaufany

pz_epuaaa

Punkt potwierdzania Profilu Zaufanego (eGO)

W Urzędzie Miejskim w Nowym Wiśniczu funkcjonuje punkt potwierdzania Profilu Zaufanego (eGO). Aby założyć profil należy wypełnić wniosek a następnie udać się z dokumentem tożsamości do urzędu.

Punkt potwierdzania Profilu Zaufanego (eGO)
Pok. nr 1 - Sekretariat
tel. 14 68 509 10, 14 68 509 12

Co to jest Profil Zaufany (eGO)?

Profil Zaufany ePUAP jest bezpłatną metodą potwierdzania tożsamości klienta w systemach elektronicznej administracji - to odpowiednik bezpiecznego podpisu elektronicznego, weryfikowanego certyfikatem kwalifikowanym. Działa on podobnie jak odręczny podpis - identyfikuje osobę, która ten profil wykorzystuje. Wykorzystując Profil Zaufany klient może załatwić sprawy administracyjne drogą elektroniczną bez konieczności osobistego udania się do Urzędu, 24 godziny na dobę, z dowolnego miejsca.

Profil Zaufany nie zastępuje takiego podpisu np. przy podpisywaniu umów cywilno-prawnych lub w innych sytuacjach, w których przepis szczegółowy wymaga innego sposobu uwierzytelnienia.

Jak założyć i potwierdzić PZ?

Aby założyć Profil Zaufany (eGO) należy wypełnić wniosek. Formularz wniosku znajduje się pod linkiem poniżej.

Po wykonaniu poprawnej rejestracji w ciągu 14 dni udaj się do dowolnego Punktu Potwierdzającego z dowodem osobistym lub paszportem. Taki punkt znajduje się także w UM w Nowym Wiśniczu.

PZ bez wychodzenia z domu?

Tak. Profil Zaufany możesz także założyć używając zewnętrznego dostawcy tożsamości, którym może być twój bank.

Załatwiaj sprawy przez internet!

epuap

Jeżeli już posiadasz Profil Zaufany (eGO) możesz załatwiać sprawy urzędowe przez internet za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP. Każda wysyłka i odbiór będzie potwierdzane Urzędowym Poświadczeniem Odbioru, które jest równoważne z elektronicznym "awizo".

Kierowco sprawdź punkty karne

cepik-logo

Jesteś kierowcą? Chcesz sprawdzić, ile masz punktów karnych? Możesz zapytać o nie w komisariacie policji lub — za pomocą usługi sytemu CEPiK2.0 — uzyskać dostęp do aktualnych danych z ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego.

Jeśli chcesz sprawdzić swoje punkty karne przez internet — potrzebujesz profilu zaufanego. Pozwala on potwierdzić twoją tożsamość. Chodzi o to, żeby nikt nie mógł się pod ciebie podszyć. Sprawdź, jak założyć profil zaufany.