Koło Gospodyń Wiejskich Królówka

KGW Królówka zostało utworzone w sierpniu 2019 roku z 31 osobową liczbą członkiń. Siedzibą Koła jest remiza OSP w Królówce. Rejestrując działalność w ARiMR, organizacja otrzymała dofinansowanie na swoją działalność, które przeznaczyła na doposażenie kuchni w remizie OSP w Królówce.
Panie działają bardzo aktywnie. W 2019 roku brały udział w Rodzinnym Pikniku Naukowym w Szkole Podstawowej w Królówce, w Małopolskim Jarmarku Bożonarodzeniowym na wiśnickim rynku oraz  obchodach 25 – lecia ARiMR w Centrum Jana Pawła II w Krakowie. Przygotowały również  spotkanie wigilijne w gminie Nowy Wiśnicz oraz sylwester dla strażaków.
W roku 2020 uczestniczyły we Mszy Św. dożynkowej w Nowym Wiśniczu z własnoręcznie wykonanym wieńcem żniwnym,  przygotowały poczęstunek z okazji 400-lecia cudownego obrazu Przemienienia Pańskiego w Królówce,  zorganizowały kiermasz ze słodkościami podczas odpustu parafialnego w Królówce.

W czasie pandemii włączyły się w akcję szycia maseczek dla personelu medycznego Ośrodka Zdrowia w Królówce oraz pacjentów placówki.

Panie swoimi działaniami wspierają też najmłodszych, którzy znaleźli się w potrzebie. W ramach pomocy chorej, 18-miesięcznej Tosi, przyjęły wyzwanie, challenge, od KGW w Muchówce, wykonując zadanie oraz wpłacając odpowiednią kwotę na konto chorych dzieci. Zorganizowały kiermasz charytatywny dla Marcelka Kubali z Jadownik, podczas którego udało się zebrać 20 670 zł.
Działalność KGW Królówka została bardzo uszczuplona z powodu zagrożenia koronawirusem. Jednak, jak zapowiadają Panie, kiedy zagrożenie minie, zamierzają jeszcze lepiej działać i promować walory swojej wsi.

 

Link do prowadzonej przez KGW Królówka strony: https://www.facebook.com/kgw.krolowka