Koło Gospodyń Wiejskich w Muchówce

Grupa kobiet udzielających się dla lokalnego środowiska postanowiła reaktywować KGW działające w Muchówce w latach 80-tych. Pomysł zrodził się podczas jednej z zabaw sylwestrowych i zaowocował zarejestrowaniem działalności KGW w styczniu 2016 roku.
Do organizacji należą kobiety w różnym wieku, niezwykle utalentowane, kreatywne i pełne pozytywnej energii. Z zachowaniem lokalnej tradycji i zwyczajów KGW promuje swoją miejscowość i Gminę Nowy Wiśnicz.
Koło współpracuje z Ochotniczą Strażą Pożarną, Parafią i Szkołą Podstawową w Muchówce,  jak również z Gminą Nowy Wiśnicz.  Bierze udział w licznych konkursach kiermaszach, w spotkaniach i szkoleniach.
Panie angażują się w działania mające na celu integrację lokalnej społeczności, dlatego też na stałe już zapisały się w kalendarzu działalności koła takie uroczystości jak “Ostatnie kolędowanie” w styczniu, “Dzień Kobiet” w marcu, ” Babski comber” na koniec karnawału czy “Święto pieczonego ziemniaka” we wrześniu. Również podczas jarmarków organizowanych na wiśnickim rynku Panie na swoim stoisku prezentują bogaty asortyment pięknego rękodzieła czy też różnorodnych smakołyków.
Siedzibą KGW Muchówka jest remiza OSP w Muchówce.

 

https://www.facebook.com/pages/category/Community-Organization/Ko%C5%82o-Gospody%C5%84-Wiejskich-Much%C3%B3wka-1412213285566828/