11. edycja Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie

Serdecznie zapraszamy na kolejne koncerty 11. edycji Muzyki Zaklętej w Drewnie – festiwalu na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce.
W ramach współpracy z 18 Wędrownym Festiwalem Filharmonii Łódzkiej KOLORY POLSKI
25 czerwca o godz. 16:30 w kościele pw. Wszystkich Świętych w Sobolowie wystąpią The Singing Heads.
9 lipca o godz. 17:00 w Lipnicy Murowanej plenerowo zagra Grohman Orchestra. Koncert przy kościele pw. św. Leonarda będzie częścią programu 41. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO, odbywającej się w Krakowie w dniach 2-12 lipca 2017 r.
The Singing Heads – męski zespół wokalny założony w 2012 roku z inicjatywy dyrygenta – Mariusza Lewego. Tworzą go studenci i absolwenci łódzkich uczelni. Zespół wykonuje utwory w najróżniejszej stylistyce – od muzyki dawnej, klasycznej i romantycznej po dzieła współczesnych kompozytorów, standardy jazzowe, muzykę rozrywkową oraz gospel. W repertuarze grupy znajdują się także liczne utwory łódzkich kompozytorów. Wyjątkowość zespołu tkwi nie tylko w kulturze wokalnej i doskonałym przygotowaniu, ale przede wszystkim w pracy z publicznością oraz w otwartości każdego chórzysty – co tworzy unikatowy klimat każdego występu.
Trzyletnia działalność zespołu zaowocowała wieloma koncertami w Polsce oraz nagrodami zdobytymi na festiwalach, konkursach i przeglądach – między innymi w Łodzi (dwukrotnie srebrny dyplom na konkursie Cantio Lodziensis), Bydgoszczy (brązowy dyplom Ogólnopolskiego Konkursu Pieśni Pasyjnej) oraz Gnieźnie (srebrny dyplom na Ogólnopolskim Konkursie Ars Liturgica).

Singingheads_z_logo
Grohman Orchestra to 13 osobowa orkiestra filharmoników łódzkich, czerpiąca z tradycji rodziny Straussów i czasów cesarskiego Wiednia. Przyjęła swoją nazwę od nazwiska łódzkiego fabrykanta, konesera sztuki, właściciela skrzypiec Stradivariusa z 1719 roku, Henryka Grohmana. Wzorem mistrzów walca Orkiestrę prowadzi stojący skrzypek-dyrygent i jej założyciel Tomasz Gołębiewski, I Koncertmistrz Filharmonii Łódzkiej, producent, menedżer kultury, organizator Festiwali Geyer Music Factory i Manu Summer Jazz Sundays.
Klasyka Polskiej Rozrywki to niezwykły projekt muzyczny. Usłyszymy największe hity polskiej muzyki rozrywkowej. Będą to utwory, które wybrali melomani w plebiscycie, m.in. Czesław Niemen „Pod Papugami”, Marek Grechuta „Nie dokazuj”, Edyta Geppert „Życie kocham cię nad życie”, Maryla Rodowicz „Niech żyje bal”, Perfect „Autobiografia”, Lombard „Szklana pogoda”, Mieczysław Fogg „Ta ostatnia niedziela” czy Skaldowie „Cała jesteś w skowronkach”.

Grohman Orchestra_z_logo
Więcej informacji o Festiwalu: www.drewniana.malopolska.pl/?page=muzyka
Wydarzenia na portalu facebook:
Sobolów: www.facebook.com/events/1557708467586747
Lipnica Murowana: www.facebook.com/events/133597783877557
Wstęp na wszystkie koncerty Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie” jest bezpłatny!

„Muzyka Zaklęta w Drewnie” już od jedenastu lat rozbrzmiewa na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce. W letnie niedziele w kolejnych „drewnianych” zakątkach Małopolski występują wybitnej klasy artyści, a także wyjątkowo uzdolnieni muzycy młodego pokolenia. Na Szlaku słychać klasyczne dźwięki fortepianu, klawesynu, folkowe brzmienia skrzypiec i basów, a nieraz także muzykę jazzową czy klezmerską. Zachwyt publiczności wzbudzają występy chórów, widowiska taneczne i misteria sceniczne. Ale tym, co na koncerty przyciąga fanów Festiwalu, jest nie tylko muzyka. To przede wszystkim wyjątkowa atmosfera drewnianych miasteczek, maleńkich cerkiewek i wiejskich kościółków. Świątynie, często mało znane, stanowią prawdziwe arcydzieła. Wystarczy wspomnieć, że aż 8 z nich znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Zapraszamy do odkrywania uroków Małopolski, wypoczywania wśród malowniczych krajobrazów i poznawania bogatego dziedzictwa kulturowego regionu podczas koncertów „Muzyki Zaklętej w Drewnie”.

Plakat_MZWD_2017