Zaproszenie na webinarium – Program Czyste powietrze

Od 15 maja br. rządowy program Czyste Powietrze rozpocznie nabory na nowych, prostszych zasadach. W ramach Programu można uzyskać dotację do wymiany pieca i innych działań sprzyjających oszczędności energii (termomodernizacja, wymiana stolarki). Zmiana zasad naboru oraz duże zainteresowanie zagadnieniami z zakresu możliwości pozyskania dofinansowania stały się inspiracją do stworzenia nowej oferty edukacyjno – informacyjnej.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Ministerstwo Klimatu i Polski Alarm Smogowy organizują cykl bezpłatnych webinariów pod nazwą #AkademiaCzystegoPowietrza. Cykl poniedziałkowych webinarów, dedykowany jest dla pracowników samorządów, ekodoradców, doradców energetycznych, instalatorów oraz przedstawicieli branży budowlanej. Szkolenia poprowadzą eksperci z Wydziału Czystego Powietrza NFOŚiGW oraz specjaliści z branży budowlanej i OZE.

Podczas pierwszego szkolenia zaprezentowana zostanie nowa uproszczona wersja programu „Czyste Powietrze”. Uczestnicy dowiedzą się także m.in.: jak wypełnić wiosek o dofinansowanie, jakich błędów unikać oraz jak czytać dokumentacje techniczną. Ponadto eksperci odpowiedzą na pytania szczególnie istotne dla fachowców z firm remontowobudowlanych, instalatorów kotłów czy osób zajmujących się ocieplaniem domów.

Pierwsze szkolenie odbędzie się 11 maja br. roku w poniedziałek o godzinie 12.00. W tym celu konieczna jest rejestracja na stronie: http://nfosigw.gov.pl/formularze/. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zgłoszenia należy dokonać możliwie jak najszybciej. Nagrania z przebiegu webinarium dostępne będą w późniejszym terminie na kanale NFOŚiGW na YouTube.

Drugie szkolenie poprowadzi Paweł Lachman z PORT PC. Szkolenie zaplanowano tydzień później tj. 18 maja br. o 12.00. Tematyka drugiego szkolenia dotyczyć będzie m.in.: warunków technicznych, kart produktów, etykiet energetycznych urządzeń grzewczych i wentylacyjnych, a także uchwał antysmogowych w kontekście programu „Czyste Powietrze”. W sumie zaplanowano kilkanaście webinariów o zróżnicowanej tematyce, które będą trwać aż do lipca. Każdy webinar wymaga osobnego zgłoszenia.
Wykorzystanie możliwości finansowania inwestycji z Programu Czyste Powietrze jest podstawą działań naprawczych przewidywanych w nowym Programie ochrony powietrza dla województwa Małopolskiego.