Wręczenie symbolicznego czeku na przebudowę drogi gminnej Kopaliny-Stary Wiśnicz

W ubiegły piątek, 7 maja br. w wiśnickim ratuszu Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz wręczył symboliczne czeki przedstawicielom samorządów powiatu bocheńskiego. Rozdysponowane środki pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Lokalnych i przeznaczone są na budowę i remonty dróg w regionie.

Gminie Nowy Wiśnicz przyznano fundusze w wysokości 105 614 zł z przeznaczeniem na przebudowę drogi gminnej Kopaliny – Stary Wiśnicz, o czy pisaliśmy TUTAJ. Natomiast Gminie Trzciana przekazano czek na kwotę 873 639 zł na remont drogi gminnej w miejscowości Rdzawa.

W spotkaniu wzięli udział: wiceminister prof. Włodzimierz Bernacki;  posłowie: Józefa Szczurek-Żelazko, Urszula Rusecka, Stanisław Bukowiec, Wiesław Krajewski, a także Piotr Dziurdzia radny Sejmiku Małopolskiego, radni powiatu bocheńskiego Bernadeta Błoniarz, Mariusz Zając, Burmistrz Nowego Wiśnicza Małgorzata Więckowska, zastępca Burmistrza Regina Wielgus, radna miejscowości Kopaliny Joanna Pyrz oraz Wójt Gminy Trzciana Cezary Stawarz i Przewodnicząca Rady Renata Paruch.

Każdy z obecnych przyznał, że nowe inwestycje przyczynią się do dalszego rozwoju regionu bocheńskiego, a modernizacja dróg lokalnych poprawi nie tylko komunikację z większymi miastami, ale także wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców.