W Muchówce mieszkają ludzie o wielkich sercach!!!

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu (wraz z opiekunami M. Chojecką, M. Cyrankiewicz, K. Rębilas i S. Tworzydło) działającego w Muchówce postanowili zorganizować akcję charytatywną połączoną ze zbiórką pieniędzy na leczenie Dawida Wrony. Ten Mały – Wielki Bohater dzielnie zmaga się z ciężką chorobą – guzem pnia mózgu. Dawid, mimo że w wyniku choroby, przestał mówić, chodzić, ma sparaliżowaną lewą stronę ciała, nie zamierza złożyć broni, codziennie pracuje z rehabilitantami, logopedą i neurologopedą. Potrzebne są jednak pieniądze na konsultacje, wyjazdy, dalsze leczenie.
W ramach pomocy dla Dawidka Wrony zorganizowaliśmy dwie akcje:
1. 10.10. 2021r. Wieczornica z Błogosławionym Kardynałem Stefanem Wyszyńskim w sali widowiskowej MOK-u w Nowym Wiśniczu – przeprowadzona była zbiórka wolnych datków.
2. 13.10.2021r. kiermasz charytatywny – gdzie sprzedawane były ciasta i ciasteczka przygotowane przez Radę Rodziców i Gospodyń Wiejskich.
Szczególne podziękowania pragniemy skierować do osób, bez których nie udałoby się zaplanowane akcje charytatywne:
Pani burmistrz Małgorzacie Więckowskiej za zgodę na przeprowadzenie zbiórki, obecność i wsparcie,
Panu Leszkowi Marszałkowi za udostępnienie sali widowiskowej MOK-u, pomoc techniczną i życzliwe podejście do naszych szalonych pomysłów,
Księdzu proboszczowi Pawłowi Bartuli za opiekę duchową i wsparcie we wszystkich naszych działaniach,
Pani dyrektor Annie Górce, Lidii Łąckiej i Adamowi Łąckiemu, Oliwii Górce i Jakubowi Gajkowi za pomoc w zorganizowaniu wieczornicy,
Pani Ewie Babral i Pani Halinie Krawczyk za wsparcie przy organizowaniu kiermaszu,
Paniom Marii Stary i Katarzynie Dziedzic za przeprowadzenie kiermaszu w Przedszkolu w Muchówce,
Jesteśmy bardzo wdzięczni za tak liczne zaangażowanie się i wzruszającą ofiarność pracowników szkoły oraz mieszkańców Muchówki. Czujemy, że otaczają nas serca wrażliwe i zawsze skore do pomocy. Dotychczas zebraliśmy kwotę 5000 zł.
Wspierające nas Panie z Koła Gospodyń Wiejskich zamierzają kontynuować sprzedaż swoich wypieków w niedzielę 17. 10.2021 r.
Zapraszamy do zakupu domowych słodkości !!!

Magdalena Chojecka