Dzień Patrona Szkoły Podstawowej w Muchówce w roku Beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia

Dnia 28 października 2021 roku społeczność Szkoły Podstawowej w Muchówce wspólnie z mieszkańcami obchodziła uroczysty Dzień Patrona Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą pod przewodnictwem Księdza Proboszcza Pawła Bartuli. Następnie wspólnym orszakiem w asyście Pocztu Sztandarowego udaliśmy się do szkoły, gdzie miała miejsce część artystyczna przygotowana przez Uczniów klas II, III, IV, V, VI pod kierunkiem pani Katarzyny Jastrzębskiej – Kuc, pani Natalii Nowak, pani Moniki Kielar, pani Małgorzaty Kaczmarczyk oraz Katarzyny Wójcik.
Po powitaniu przybyłych gości przez Panią Dyrektor oraz wręczeniu nagród laureatom konkursów poświęconych Patronowi Szkoły, rozpoczęła się część artystyczna. Towarzyszyła nam refleksja nad słowami Prymasa Tysiąclecia oraz piękna oprawa muzyczna przygotowana przez szkolny chór pod przewodnictwem Pani Lidii Łąckiej. Druga część programu była podsumowaniem innowacji pedagogicznej „Odkrywcy przeszłości”, która była podróżą przez Polskę oraz lekcją patriotyzmu. Spektakularnym akcentem był taniec krakowiaka w wykonaniu uczniów klasy III.
Dziękujemy przybyłym Gościom, Rodzicom i Uczniom za obecność w tym wyjątkowym dla naszej Szkoły dniu. Pragniemy podziękować Panu Leszkowi Marszałkowi i Pracownikom Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Wiśniczu za udostępnienie strojów, które wykorzystaliśmy podczas występu. Składamy również podziękowania za uszycie strojów Pracownikom i Podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy w Muchówce. Dziękujemy Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Ewie Babral za pomoc w wykonaniu dekoracji oraz Rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku.

Katarzyna Jastrzębska-Kuc
Natalia Nowak