Biuro Programu Niepodległa zachęca do obejrzenia okolicznościowego spotu zapraszającego do uczczenia Narodowego Święta Niepodległości i zaśpiewania wspólnie Mazurka Dąbrowskiego. Do świętowania zapraszają polscy olimpijczycy:
* Dawid Tomala – chodziarz, mistrz olimpijski z IO w Tokio w chodzie na 50 kilometrów;
* Anna Kiełbasińska – sprinterka, wicemistrzyni olimpijska z IO w Tokio w sztafecie 4 × 400 metrów;
* Dariusz Kowaluk – sprinter, mistrz olimpijski z IO w Tokio w sztafecie mieszanej 4 × 400 metrów;
* Wojciech Nowicki – mistrz olimpijski w rzucie młotem z IO w Tokio i brązowy medalista IO w Rio de Janeiro;
* Piotr Małachowski – wicemistrz olimpijski IO w Pekinie oraz w Rio de Janeiro w rzucie dyskiem;
* Malwina Kopron – brązowa medalistka IO w Tokio w rzucie młotem;
* Tomasz Majewski – mistrz olimpijski w pchnięciu kulą z IO w Pekinie i Londynie.
Link https://secure.sitebees.com/ctr/AQMCqW9JAAROQbPKLb3Bj5Cs2eW0NHi-KxeGUL8fNA-hvkCLBuVCmLWG
Akcja “Niepodległa do Hymnu” to nie jedyne wydarzenie, które Biuro Programu Niepodległa przygotowała dla Państwa na Narodowe Święto Niepodległości.
Udostępniono także wystawę „Niepodległa na mapach. Kształtowanie granic po 1918 roku” – materiał popularnonaukowy, który można wykorzystywać z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz przy omawianiu procesu odbudowy polskiej państwowości. Przypomina najważniejsze fakty związane z historią włączania różnych regionów Polski w granice niepodległego państwa. Wystawa łączy w sobie wątki wielkiej historii z historiami lokalnymi, uświadamiając jednocześnie, jak bardzo skomplikowany był proces wrysowania nowych państw na mapę Europy po I wojnie światowej. Wystawa jest dostępna na stronie https://secure.sitebees.com/ctr/AQMCqW9JAAROIE9-P9uNpOZNGAP1g7gnwCFEThQgLQDvwtCPp7l7zWef https://niepodlegla.gov.pl/o-niepodleglej/niepodlegla-na-mapach-ksztaltowanie-granic-po-1918-roku-bezplatna-wystawa-do-pobrania/.
W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, 10 listopada 2021 r. o godz. 20.00 Biuro Programu “Niepodległa” zaprasza Państwa na niepowtarzalny koncert pt. „CHOPIN / NORWID / NIEMEN”. W koncercie dla Niepodległej po kompozycje Chopina i Niemena oraz wiersze Norwida sięgną artyści: orkiestra AUKSO, pianista Marcin Masecki, wiolonczelista Tomasz Pokrzywiński, wokalista Stanisław Soyka oraz młodzi śpiewacy Kasia Moś i Wojciech Myrczek. Koncert będzie transmitowany na żywo 10 listopada 2021 r. od godz. 20.00 na stronie niepodlegla.gov.pl oraz na kanale https://secure.sitebees.com/ctr/AQMCqW9JAAPq7dfjBxtjeb81gbXeP8ZGdppf_2CKupd5OpUTyEMn-BuH Youtube Niepodległej. Retransmisję będzie można obejrzeć w sobotę 13 listopada 2021 o godzinie 15:45 na antenie TVP Kultura lub wysłuchać w Narodowe Święto Niepodległości o godzinie 13:00 w radiowej Dwójce.
Natomiast 11 listopada od godziny 14.00 Biuro Programu “Niepodległa” zaprasza na transmisję koncertów ze Sceny Muzycznej Festiwali Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu. Na Scenie, ustawionej na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego, zagrają prawdziwe gwiazdy rodzimego rynku muzycznego. Koncerty rozpoczną się o godz. 14.00 występem Magdy Beredy, po której na scenie pojawi się Bitamina – zespół, który ma na swoim koncie 5 albumów studyjnych. O 15.45 na scenę wejdzie idol nastolatek – Dawid Kwiatkowski, zdobywca wielu prestiżowych nagród muzycznych, którego najnowszy singiel „Proste” w błyskawicznym tempie podbił serca słuchaczy. O godz. 17.15 na scenie pojawi się Paweł Domagała, wykonawca hitu „Weź nie pytaj”. Ostatnim koncertem na tej scenie będzie występ Grubsona, którego utwór „Na szczycie” po raz pierwszy w historii polskiego rapu został odtworzony w serwisie YouTube ponad 100 mln razy. Koncerty będzie można oglądać na stronie https://secure.sitebees.com/ctr/AQMCqW9JAAPxoQQyVi582_w1sXBJF-lEtPqWEuHFd6z7b_TXnfwQSWIf niepodlegla.gov.pl, na https://secure.sitebees.com/ctr/AQMCqW9JAAPq7dfjBxtjeb81gbXeP8ZGdppf_2CKupd5OpUTyEMn-BuH kanale YouTube Niepodległej oraz na profilu Facebook https://secure.sitebees.com/ctr/AQMCqW9JAAM42DN7LDl3VPvqD7qRyHodC50lsUloxCPxTXtDbUIv8HKX https://www.facebook.com/niepodlegla1918.
Źródło: Biuro Programu „Niepodległa”