Objawy infekcji? To może być COVID-19 – poradnik NFZ

Koronawirus ciągle nie złożył broni, a jego najnowszy wariant – omikron – łatwo się rozprzestrzenia i znajduje drogę do naszych organizmów. Wyjątkowo istotnym jest więc, by nie ignorować objawów infekcji, które mogą świadczyć o rozwoju COVID-19 i kiedy takie symptomy się pojawią, jak najszybciej zgłosić się na potwierdzające to badanie.

Jak samodzielnie przez internet wystawić sobie zlecenie na badanie PCR? Czy na test PCR w kierunku koronawirusa może skierować lekarz w prywatnym gabinecie? Co zrobić po uzyskaniu pozytywnego wyniku? Gdzie wykonać test antygenowy? Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował specjalny poradnik dla wszystkich, którzy podejrzewają u siebie COVID-19. Wyjaśniono w nim krok po kroku, co zrobić, gdy pojawią się objawy infekcji i gdzie szukać potrzebnej pomocy lekarskiej. Zebrane informacje są na bieżąco aktualizowane i uzupełniane o kolejne wprowadzane rozwiązania.

Link odsyłający do przygotowanego poradnika: https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/przeziebienie-a-moze-covid-19-sprawdz-co-zrobic,8102.html 

Poradnik NFZ- COVID-19