Wizyta w parlamencie

Pan Stanisław Bukowiec – poseł na sejm z Ziemi Bocheńskiej zaprosił 23 listopada br. grupę 49 uczniów i 4 nauczycieli z powiatu Bocheńskiego do Warszawy. Celem wyjazdu była oczywiście wizyta w sejmie. Ale pan poseł wraz ze swoim współpracownikiem panem Edmundem Bojanowskim zadbali o to, by uczniowie mieli możliwość zobaczenia bogatych zbiorów Muzeum Narodowego i spaceru po Placu Zamkowym i Trakcie Królewskim. Pogoda w tym dniu nie była naszym sojusznikiem, ale humory dopisywały. Niestety, galeria malarstwa XIX-wiecznego jest do 2 grudnia w rearanżacji i nie można było zobaczyć m.in. obrazów Jana Matejki.
Wizyta w sejmie rozpoczęła się od spraw formalnych (przepustki, mierzenie temperatury, kontrola pirotechniczno-radiologiczna), po czym uczniowie mogli wejść do pomieszczeń, które znają z relacji telewizyjnych.
Na galerii sali posiedzeń Sejmu pan Stanisław Bukowiec przybliżył uczniom pracę posła, opowiedział o tym, co dzieje się poza salą plenarną, odpowiadał na pytania.
Po wspólnym obiedzie w domu poselskim uczniowie otrzymali drobne gadżety i podziękowali panu posłowi za zaproszenie i przybliżenie pracy parlamentarnej.
Z gminy Nowy Wiśnicz wzięło udział siedmioro uczniów, którzy wzorowo reprezentowali naszą małą Ojczyznę w Warszawie. Byli to:
1. Julia Frankowicz – SP Kobyle
2. Julia Janiczek – SP Nowy Wiśnicz
3. Sylwia Kożuchowicz –PSP Chronów
4. Katarzyna Sarachmann – SP Nowy Wiśnicz
5. Mateusz Stabrawa – SP Królówka
6. Klara Sułek – SP Stary Wiśnicz
7. Julia Wróbel – SP Muchówka

 

Bożena Głąb
Dyrektor SP w Nowym Wiśniczu