Prezentacja Gminy Nowy Wiśnicz na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Krakowie

W ubiegłą sobotę Gmina Nowy Wiśnicz miała okazję zaprezentować się na Rynku Głównym w Krakowie podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego 2021. Relacje z tego wydarzenia ukazywały się na bieżąco na gminnym facebooku w sobotę 11 grudnia br.
Na stoisku handlowo-promocyjnym zaprezentowaliśmy wiśnickie specjały i rękodzieło artystyczne oraz ulotki, foldery z Gminy Nowy Wiśnicz.
W świąteczny klimat wprowadziły koncerty w wykonaniu: Orkiestry Dętej z Królówki, Chóru Królewskie Słowiki z Królówki, Strażackiej Orkiestry Dętej ze Starego Wiśnicza. Zaprezentowali się również soliści  Zespołu “Grand Voices” działającego przy MOK w Nowym Wiśniczu. Podziwiać można było także tańce dworskie w wykonaniu Grupy Odtwórstwa Historycznego Per Saecula z Nowego Wiśnicza.

Na stoisku promocyjnym dużym zainteresowaniem cieszyły się “Krakowsko-Wiśnickie Szopki” autorstwa Aleksandra Wełny. Pan Aleksander jest zdobywcą II miejsca w kategorii szopek dużych w 79 Konkursie Szopek Krakowskich. Serdecznie gratulujemy !

Nie zabrakło również kilku słów ze strony Burmistrz Nowego Wiśnicza Pani Małgorzaty Więckowskiej do bardzo licznie zebranych turystów polskich i zagranicznych oraz mieszkańców Krakowa.

Dziękujemy firmie Artim reprezentującej Krakowską Kongregację Kupiecką za zaproszenie i umożliwienie tej prezentacji. Podziękowania dla koordynujących przedsięwzięcie: w tym  Koła Gospodyń Wiejskich Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Łomna, Urzędu Miejskiego w Nowym Wiśniczu oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Wiśniczu.

Gratulacje i podziękowania dla wszystkich artystów i zaangażowanych w realizację wydarzenia !

Występ estradowy:

Stoisko prezentacyjne: